V pátek 8.3.2010 proběhl křest velice zajímavé publikace,která určitě potěší nejen rodilé ostraváky.

Co řekli o autorovi:

“Neřízená střela. Hvězda blogu. Prostě Větva, jak mu

přezdíváme. Když se před dvěmi léty objevil na blogu iDNES.cz,bylo to zjevení. S texty svých glos směrem k českým politikům zachází jako se skalpelem – tne ostře a přesně. A navíc, jak říkal jeho krajan Jarek Nohavica na koncertech: „Smích? Jasně, bude smích!” A smích je. Ale někdy z něj až zamrazí.”

Jan Dvořák, rodak z Usti, šef blogu iDNES

„Tak už to v naší republice chodí: máme spoustu dobrých i výborných tenistů – ale absolutní špička (Lendl) musí přijít se severní Moravy, aby to ukázala celému světu.Stejně je to s běžci a Zátopkem. Stejně s psychology a Freudem. Stejně s hudebními skladateli a Janáčkem. A stejně je to se spisovateli – jen si vezměte, kolik jsme ve škole probírali takových, co působili třeba v Praze… ale absolutní špička Laďa Větvička musí příjít ze severní Moravy.”

David Gruber, rodak z Ostravy, zakladatel BENEOPEDIE

……………………………………..
Ptate se, jak to začalo? Tuž, jak to vlastně všecko začalo? Byl podzim 2007 a ja sem ležel na gauču znuděny jak cyp, v ruce krygl domaciho piva a čuměl sem na bednu. Jedna kamoška se zrovna vratila z dvuchměsični štreky po středni a jižni Ameryce, jiny kamoš se zase vratil z putovani po Filipinach, a ja furt nic. Cesty Na Mexiko na kole byly fajne. Jarek čepuje Ostravar jak ma byt, ale přece jenom, když už taku štreku robite stokrat za rok, moment překvapeni tam už fakt neni. Musiš s tym cosik zrobit, Ladik, řek sem si a jak sem se napružil, tak sem to naplanoval. Našel sem letenku do Kasablanky za jakesik čtyry klacky a zrobil sem rezervačku. V okamžiku, kdy sem zrobil platbu, nebylo už cesty zpět. Tuž, kupředu, když zpatky to nejde! No ja, ale co s děckama? A ze staru? A s partyju? Jak to bez nich vydržim? A jak jim dam o sobě vědět, když tam třeba chcipnu? Život v take muslimske zemi, to určitě neni žadna prdel! Prozkumal sem možnosti a zjistil sem, že blog novin Mlada Fronta ajiDneska je docela dobry nastroj, jak dat o sobě vědět rodině aji znamym. Tuž či by mě napadlo, že to bude čitat aji kerysik jiny? Nenapadlo. No a to je všecko. Jak raz začnete zapisovat cypoviny na blog, nemate šanci přestat. Je to droga jak cyp. Neda se teho zbavit. Furt vas to nuti divat se, kolik lidi to četlo. Kolik cypu vam vynadalo. Kolika se to libilo. Kolik vas pozvalo na pivo a kolik do postele. Pak vas kdosik pozna na letišťu. V knajpě. Na ulici. A usměje se. A to je hezke. Ani nevite, jak je hezke, když zrobite komusik usměv na ksychtu. Fakt. Prubněte to. Stoji to za to a vas to nestoji nic. Ladik, ostravsky cyp

Předmluva napsana v hospodě U Mamy, Pustkovec, 1.11.2009, u třetí sklinky Radegasta 12° za 22,-Kč

Další ukázky již brzy na tomto webu